X Międzynarodowy Konkurs Plastyczny
Przyroda w Kolorach

X Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Przyroda w Kolorach wyjątkowy dla Organizatorów i wyjątkowy dla Nas.
W tym roku odbył się jubileuszowy X Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Przyroda w Kolorach organizowany przez MDK w Krakowie. Dziewczęta z naszego Ośrodka biorą w nim udział już po raz szósty, od 2014 roku a więc od czwartej edycji konkursu, kiedy to odkryliśmy go dla siebie. Zainspirował nas swoją prostą ideą zarażania młodzieży nieszablonowym spojrzeniem na otaczający świat i jego kreatywną interpretacją poprzez sztuki plastyczne. Zachwycił nas również prostym i optymistycznym tematem dającym nieograniczone możliwości twórcze i wyzwalającym u młodych artystów wyłącznie optymistyczne emocje. Gratulujemy organizatorom sukcesu i wytrwałości .
Corocznie prace plastyczne naszych wychowanek są wysoko oceniane przez jury zdobywając nagrody i wyróżnienia, jednak ta edycja daje nam szczególny powód do satysfakcji. Na konkurs napłynęły 1433 prace z całego świata.

Oprócz pierwszego miejsca zdobytego w swojej kategorii wiekowej przez Kamilę, drugiego miejsca Zuzanny i wyróżnienia Wiktorii, Kamila została uhonorowana Nagrodą Dyrektora MDK czyli Grand Prix konkursu. Jej praca ilustruje też plakat promujący jubileuszową edycję.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

J.B.