VII Przegląd Małych Form Teatralnych
Kameralnego Teatrzyku „Kurtyna”.

W dniu 30. 03. 2023 roku w Cerekwicy Nowej odbyła się wielka gala tj. VII Przegląd Małych Form Teatralnych Kameralnego Teatrzyku „Kurtyna”. Z wielką niecierpliwością czekaliśmy na ten dzień, do którego pieczołowicie i w skrycie przygotowywały się wszystkie grupy wychowawcze.
Z wcześniejszych założeń na ten rok wynikało, że grupy miały swobodną możliwość wyboru utworu, na podstawie którego mogły opracować scenariusz i zaprezentować swoje przedstawienie. Również miały możliwość współgrać z kadrą pedagogiczną, czyli najczęściej byli to wychowawcy grup wychowawczych, którzy otrzymywali swoją tam rolę. Było wspaniale jak zwykle, ale należy zauważyć i podkreślić włożoną pracę i wychowanek i wychowawców w stworzenie pięknych kreacji, które wprawiły nas wszystkich w zachwyt. Należy też podkreślić, że nasze umiejętności pracy i zabawy teatralnej ewoluują i z roku na rok widzimy ich rozwój i doceniamy coraz to piękniejsze twory przedstawień, za co wszystkim dziękujemy i cieszymy się wspólnie.
Nie byłoby aż tak pięknie, gdyby nie pomoc i wsparcie, i współpraca w tym Ośrodku, dlatego wiemy jak dobrze być razem. Podziękowania są potrzebne i uzasadnione dla wszystkich, którzy pomagali i współorganizowali, by to zagrało i dziękujemy jak co roku grupie uczennic ze szkoły branżowej do stworzenia słodkich przekąsek i wszystkim, którzy zadbali o dźwięk, scenerię i porządek. Nie byłoby takiego splendoru, gdyby nie nasi zaproszeni goście, którzy uświetnili i zaszczycili swoją obecnością tutejszą placówkę, a cieszyliśmy się obecnością Kaliny i Grzegorza Klimkiewiczów, którzy tworzą piękną scenę muzyczną i aktorską w Jarocinie.
Założeniem na następny rok będą utwory Wandy Chotomskiej , gdyż taką zapowiedź dała prezentacja koła teatralnego, które jak co roku zapoczątkowuje swoją inscenizacją dzieła danego autora na przyszły rok, a było to przedstawienie pt. „Tadek niejadek”. Czekamy i życzymy wszystkiego najlepszego ….do przyszłego roku !…… (pozdrawiamy wszystkich kochających teatr).
M.S.