EkoSzkoła z WCR
W dniu 10.06.2026 wychowanki z grupy 6 uczestniczyły w wyjeździe do Jarocina na rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego pod nazwą „EkoSzkoła z WCR”, zorganizowanego przez Wielkopolskie Centrum Recyklingu. Celem konkursu było promowanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie wiedzy na temat ochrony środowiska. Podczas wyjazdu dziewczęta miały okazję zapoznać się z wynikami konkursu oraz uczestniczyć w części artystyczno-edukacyjnej przygotowanej przez organizatorów. Atmosfera spotkania była bardzo przyjazna i inspirująca a wychowanki z dumą reprezentowały naszą placówkę. Na miejscu zostały wręczone dyplomy i nagrody dla zwycięzców oraz uczestników konkursu. Wychowanki aktywnie uczestniczyły w warsztatach ekologicznych, które pozwoliły im pogłębić wiedzę o ochronie środowiska i sposobach dbania o naszą planetę. Wyjazd był nie tylko okazją do zdobycia nowych doświadczeń i poszerzenia świadomości ekologicznej ale również miał wymiar integracyjny i edukacyjny. Wychowanki wróciły pełne pozytywnych wrażeń i motywacji do podejmowania działań na rzecz ochrony przyrody.
Nasze działania w konkursie zostały docenione przez organizatorów, czego wynikiem jest zajęcie II miejsca w kategorii EKOPONADPODSTAWÓWKA i otrzymanie vouchera w kwocie 3500 zł na zakup sprzętu elektrycznego.
Otrzymaliśmy również nagrodę za I miejsce w kategorii dodatkowej- Największa ilość uzbieranych baterii w przeliczeniu na jednego ucznia- przenośny system JBL za kwotę 3199 zł.
