Choinki Jedynki

„Choinki Jedynki” – „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia” – u nas po raz czwarty.
„Niewiele Ci mogę dać, bo sam niewiele mam” mówią słowa piosenki zespołu „Perfekt”.
W przypadku Ogólnopolskiego Konkursu Rysunkowego „Choinki Jedynki” zorganizowanego w ramach XIX Charytatywnej Akcji Programu I Polskiego Radia i Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, jest zupełnie inaczej – Wiele Ci mogę dać, choć sama niewiele mam – ale mogę dać Ci swój talent i swoje serce. Taką właśnie szansę dostała nasza Weronika, której obrazek zdobył Nagrodę Główną – jedną z dwudziestu równorzędnych. Dzięki temu jej praca oznaczona kodem C30 była licytowana w sobotę 5. grudnia na antenie I Programu Polskiego Radia i stronie internetowej Choinki Jedynki i sprzedana za kwotę 500 złotych. Wylicytowana suma przeznaczona jest na rzecz podopiecznych wspomnianej już Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego. Podczas trwania licytacji można było posłuchać wypowiedzi, której Weronika udzieliła pani Agnieszce Ciecierskiej redaktorce Polskiego Radia. Wypowiedź Weroniki a także jurora na temat jej obrazka można odnaleźć na stronie Choinek Jedynki. Wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu otrzymała nasza wspaniała Daniela, dla której malarstwo jest życiową pasją. To wspaniały sukces Danielko!
Wielkie serca naszych dziewcząt są najwyraźniej obecne i widoczne w ich pracach, skoro tak skutecznie przyciągają wzrok i uwagę jurorów konkursu, którymi są znani polscy artyści; Franciszek Maśluszczak, Aneta Kosin i Marek Jaromski. Już po raz czwarty bierzemy udział w tej charytatywnej akcji i po raz czwarty mamy laureatkę Nagrody Głównej, a przecież za każdym razem w konkursie bierze udział kilka tysięcy prac dzieci z całej Polski.
Dziękujemy i gratulujemy również autorkom pięknych, chociaż nie nagrodzonych prac: Oliwii, Magdalenie, Darii, Nadii i Oliwii.
Honorowy patronat nad akcją przyjęła małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

J.B.