ZWIERCIADŁO – SZTUKA W RESOCJALIZACJI
ZWIERCIADŁO – SZTUKA W RESOCJALIZACJI
Rozpoczęcie roku szkolnego za nami. Lekcje trwają i toczy się życie „internatowe”… Wróciliśmy po wakacjach do realizacji projektu ZWIERCIADŁO – SZTUKA W RESOCJALIZACJI. W ubiegłym tygodniu 10.09.2024r. Odbyło się spotkanie organizacyjne i informacyjne dla wychowanek naszego Ośrodka dotyczące udziału w projekcie. Rozmawialiśmy o celach, zadaniach jakie niesie ze sobą realizacja projektu i jakie wydarzenia przygotowaliśmy dla naszych wychowanek w ramach niniejszego zadania ZWIERCIADŁO – SZTUKA W RESOCJALIZACJI
Spotkanie dotyczyło również zbliżającego się wyjazdu do Teatru Muzycznego w Poznaniu na spektakl pt.: „Drogi Evanie Hansenie” w musicalu biorą udział uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu.
DROGI EVANIE HANSENIE…. To był naprawdę fajny i dobry dzień… 😉
13.09.2024r grupa 45 wychowanek i 5 wychowawców wolontariuszy wyjechało do Poznania. Celem naszej podróży był Teatr Muzyczny, w którym obejrzeliśmy musical „Drogi Evanie Hansenie” – to poruszająca historia traktująca o ważnych problemach młodych ludzi i ich bliskich, o których chcemy rozmawiać, ale czasami nie wiemy jak. To historia dotykająca szeroko pojmowanego zdrowia psychicznego – depresji, lęków społecznych, uzależnień i świata mediów społecznościowych dominujących w życiu młodzieży. Jednocześnie jest to historia ukazująca siłę przyjaźni i wartość jaką niesie ze sobą budowanie dobrych relacji. To historia o tych, którzy czują się niezauważeni, niewidzialni, a jej przesłanie to #niejesteśsam.
Niniejszy wyjazd do Teatru Muzycznego był możliwy dzięki uczestnictwu w projekcie Zwierciadło – sztuka w resocjalizacji, którego celem jest rozwijanie pasji i zainteresowań młodzieży z terenów wiejskich. Staramy się poprzez wizyty w teatrze, warsztaty teatralne- kontakt z aktorami rozbudzić w naszych wychowankach zainteresowanie kulturą i sztuką, pokazać, że jest ona na wyciągnięcie ręki i nie ma się czego bać, a uczestnictwo w kulturze jako odbiorca i twórca dostarcza pozytywnych emocji i uczuć, kształtuje poczucie estetyki i podnosi kompetencje właściwego zachowania się w miejscach związanych z szeroko pojętą sztuką i kulturą.
Wyjazd dopełnił pyszny obiad w restauracji Willa Nestor w Kórniku.
Projekt współfinansowany ze środków
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego
oraz
Stowarzyszenia OD NOWA