XIX Ogólnopolskie Spotkania Małych Form Teatralnych
01-04.04.2009r.W dniach 01-04.04.2009r. nasza grupa w składzie Magda W. , Magda S., Martyna N., Patrycja W., Paulina K., Natalia S. oraz panie Ola i Paulina wyjechała do Warszawy, żeby reprezentować naszą placówkę już po raz trzeci w Ogólnopolskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych.
Oprócz nas w przeglądzie uczestniczyło osiem zespołów. Min: MOW z Łodzi, Podgłębokiego, Załuskowa. Pierwszego dnia zaprezentowałyśmy program obowiązkowy oparty na wierszach Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Strach ma wielkie oczy”. Z kolei drugiego dnia program dowolny na podstawie wiersza Stanisława Jachowicza pt: „Chory kotek”.
Nasze występy cieszyły się dużym zainteresowaniem jury i publiczności.
Zdobyłyśmy wszystko, co było do zdobycia, cała nasza szóstka otrzymała wyróżnienia I stopnia za kreację aktorską.
Jako zespół otrzymałyśmy wyróżnienia za:
-Nowatorskie odczytanie i dowcipną inscenizację bajki Stanisława Jachowicza „Chory Kotek”
-Nienaganną dykcję i interpretację tekstów przedstawień
-Wykorzystanie muzyki i rekwizytów w przedstawieniach
-Za plakat do przedstawienia „Chory Kotek”.
Każdy dzień oprócz występów, które odbywały się do południa był ciekawie zorganizowany. Miałyśmy możliwość uczestniczenia w warsztatach teatralnych, gdzie wspólnie z opiekunami opracowywałyśmy krótkie inscenizacje, wcielałyśmy się w różne postaci, dzięki czemu mogłyśmy pogłębić swój warsztat teatralny.
Byłyśmy w Teatrze Roma na przedstawieniu Upiór w Operze, który wywarł na nas ogromne wrażenie. Miałyśmy możliwość zwiedzić naszą wspaniałą stolicę.
Te trzy dni szybko minęły, a szkoda. Będziemy miały co wspominać i na pewno nie zabraknie nas na kolejnym jubileuszowym już XX Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Warszawie.
Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie.

Grupa teatralna

Prognoza pogody IMiGW