I Dzień Wiosny
19.03.2009r.Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty….
Na przekór opadom śniegu i niskiej temperaturze do Cerkwicy zawitała Wiosna. Z pewną nieśmiałością przebijała się przez gęste chmury, otulona grubym szalem. Żeby ją zachęcić dziewczęta spaliły kukły Marzanny, symbolizujące odchodzącą zimę, w które włożyły karteczki ze wszystkimi swoimi wadami, złymi uczynkami, aby więcej nie popełniać tych samych błędów. Najciekawszą Marzannę przygotowała grupa I, która w tej konkurencji była bezkonkurencyjna.
Każda grupa wytypowała jedną reprezentantkę, przebraną za Panią Wiosnę, aby zrobiło się bardziej zielono i kolorowo. Przy ognisku pieczono pierwsze wiosenne kiełbaski, słuchano recytowanych przez dziewczęta wierszy o wiośnie.
Ponieważ pogoda nie sprzyjała długiemu przebywaniu na dworze, pozostałe zabawy odbyły się w internacie. Wychowanki próbowały swoich sprawności w jedzeniu jabłka na sznurku, przenoszeniu karteczek za pomocą słomki, skakaniu na hasło itp. Na koniec objadaliśmy się słodkimi bułeczkami i kawą.
Konkurs na najciekawiej prezentującą się Wiosnę nie został do końca rozstrzygnięty, ponieważ każda z przebranych dziewcząt prezentowała się bardzo elegancko i niepowtarzalnie. Gratulujemy! Jury przyznało, że wszystkie dziewczęta są zwyciężczyniami. Wiosna uznała, że mogłaby mieć w osobach dziewcząt dużą konkurencję, więc profilaktycznie na drugi dzień zaświeciła dużo jaśniejszym słońcem i tak trzymać do lata!

Aniela Świątek

Prognoza pogody IMiGW