II Dyktando - "Chwyć byka za rogi"
5.10.2008r.W niedzielę 5 października wychowanki z MOW w Cerekwicy zmagały się z ortografią. To już druga edycja konkursu „Chwyć byka za rogi” o tytuł „Torreadora ortografii”. Wszystkie obecne w placówce dziewczęta wyzwały na pojedynek „byki”, które zdarza nam się robić. Do ortograficznych potyczek przystąpił również Paweł – brat Pauliny, który jest uczniem klasy IV.DYKTANDO „CHWYC BYKA ZA ROGI”
O TYTUŁ TORREADORA ORTOGRAFII 2008
II EDYCJA

„CZŁOWIEK KOWALEM SWOJEGO LOSU”
Każdy człowiek ma marzenia i wizję swojej przyszłości. Jest w końcu twórcą własnego życia i od niego zależy, jak będzie ono wyglądać. Pamiętajcie jednak, że odpowiadacie nie tylko za siebie, ale i za innych ludzi, za swoje naturalne środowisko i za naszą planetę Ziemię. Nie najlepiej świadczą o ludziach połamane krzewy, pobrudzone mury budynków, zdewastowane przystanki tramwajowe. Trudno oprzeć się zdobyczom cywilizacji i nie oglądać telewizji czy nie korzystać ze środków komunikacji. Jednak bez prawdziwych wartości i idei nie uda się żyć w harmonii z przyrodą i światem. Dlatego starajcie się zrozumieć, co w życiu jest naprawdę ważne. Dążcie do samodoskonalenia się, czyli do poprawienia swojego charakteru. Codziennie jesteście narażeni na wiele niebezpieczeństw, pokus i zagrożeń. Postępujcie tak, aby ich uniknąć. Tylko od was zależy, czy uda wam się odnaleźć prawdziwe wartości. Jesteście kowalami swojego losu i jaką przyszłość sobie wykujecie, takie będziecie mieć życie.


WYNIKI
TYTUŁ TORREADORA ORTOGRAFII ZDOBYŁA:
KATARZYNA
DRUGIE MIEJSCE ZJĘŁY:
AGNIESZKA i PATRYCJA
TRZECIE MIEJCSE ZAJĘŁA:
PAULINA
WYRÓŻNIONE ZOSTAŁY:
JUSTYNA
KAROLINA
EWELINA
EWELINA
MAGDALENA
PAULINA

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE OTRZYMAŁ BRAT JEDNEJ Z DZIEWCZAT, KTÓRY MIMO MLODEGO WIEKU DOSKONALE PORADZIŁ SOBIE Z DYKTANDEM DLA GIMNAZJALISTÓW:
PAWEŁ
Prognoza pogody IMiGW