"Wybory do Samorządu Wychowanek" "
5.11.2010r.

W dniu 05 listopada 2010 roku w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym odbyły się wybory do Samorządu Wychowanek.

Za uprawnionych do głosowania uznano zgodnie z Regulaminem Samorządu: wychowanki obecne w ośrodku i pracowników pedagogicznych. Spośród uprawnionych 62 osób, do głosowania przystąpiło 47.
Zanim doszło do głosowania, społeczność ośrodka zapoznała się z programami wyborczymi kandydatek do SW, które zostały przedstawione w formie plakatów
Wybory zostały przeprowadzone według demokratycznych zasad – były bezpośrednie, powszechne, większościowe, tajne i równe. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwały opiekunki Samorządu oraz wychowawcy: p. Janusz Bogatko, p. Aleksandra Plucińska, p. Jarosław Werbiński i komisja wyborcza w składzie: Marlena, Paulina, Marta. Zgodnie z Regulaminem Samorządu Wychowanek oraz Regulaminem wyborów do SW w roku szkolnym 2010/2011 do Samorządu Wychowanek weszło osiem osób z największą liczbą uzyskanych głosów, są to:
Katarzyna S. 41
Aleksandra R. 37
Angelika L. 37
Sandra T. 35
Ewa P. 34
Małgorzata Ś. 32
Karolina S. 32
Dominika P. 31

Frekwencja wyborcza - 76% dobrze wróży na przyszłość. W przededniu wyborów samorządowych, społeczność MOW dała dobry przykład. Pokazaliśmy, że jesteśmy świadomymi i odpowiedzialnymi wyborcami, a postawa wychowanek wskazuje na to, że wyrastają na społeczeństwo, które samo chce kreować własną coraz lepszą przyszłość.

U. Kuczerawa
Prognoza pogody IMiGW