MOW w Cerekwicy Nowej

Wolontariuszki "w akcji"

21.02.2019r.


W ostatnim czasie grupa wolontariuszek dwukrotnie miała możliwość pomagać w organizacji dwóch dużych przedsięwzięć jakimi była Gala Olimpiad Specjalnych oraz biwak integracyjny. Wyżej wymienione imprezy zostały zorganizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach.
1 lutego br. brałyśmy udział już w IX Gali OLIMPIAD SPECJALNYCH, gdzie czekało na nas bardzo dużo pracy. W samej uroczystości uczestniczyło bowiem 200 osób. Zadań miałyśmy ogrom ;)
Z kolei 15-16 lutego br. wzięłyśmy udział w biwaku integracyjnym organizowanym przez SOSW Borzęciczki i Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka. W tych dniach oprócz obowiązków miałyśmy okazje pobawić się na balu karnawałowym. Każda z nas musiała wybrać się na niego w wymyślonym przez siebie przebraniu. Jak zwykle zmęczone, ale usatysfakcjonowane i pełne nowych wrażeń wróciłyśmy do Ośrodka. Udział w obydwu uroczystościach jako wolontariuszki utwierdziło nas w przekonaniu, że wartościowe jest to co robimy i już czekamy na kolejny wyjazd w ramach wolontariatu.


Wolontariuszki: Emilka i Karolina
wychowawca R.K.