MOW w Cerekwicy Nowej

II Przegląd Form Teatralnych Kameralnego Teatrzyku "Kurtyna" -Dzień Teatru 2017r.

Obchody Dnia Teatru to dla nas bardzo ważne wydarzenie, do ubiegłego roku celebrowaliśmy ten dzień spędzając popołudnie w artystycznej atmosferze oglądając przedstawienia przygotowane przez nasze wychowanki z koła teatralnego, tanecznego oraz dziewcząt doskonalących warsztat wokalny podczas dodatkowych zajęć śpiewu.
W ubiegłym roku nasze Święto Teatru przerodziło się w Przegląd Form Teatralnych Kameralnego Teatrzyku "Kurtyna". W tym roku po raz drugi nasze przedsięwzięcie zaangażowało do udziału całą społeczność zarówno wychowanek jak i wychowawców.
Wszyscy poddaliśmy się twórczej atmosferze i w zaciszu grup wychowawczych tworzyliśmy inscenizacje do wybranych wierszy Juliana Tuwima oraz plakaty reklamujące przedstawienia. Dni upływały na nauce tekstu, opanowaniu ruchu scenicznego, a także na przygotowaniu rekwizytów. Pracy było mnóstwo, a satysfakcji i radości z tworzenia jeszcze więcej. Podczas tegorocznego II Przeglądu Form Teatralnych Kameralnego Teatrzyku "Kurtyna" wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Czesława Kruczek - Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Pani Dorota Pietrzak Sędzia Sądu Rejonowego w Jarocinie i Pani Hanna Piekarską Sędzia Sądu Rejonowego w Jarocinie, Pani Aleksandra Tułaza - Psycholog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Jarocinie, Pani Liliana Niewdana nauczycielka i bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Wojciechowie, przedstawiciel "Gazety Jarocińskiej" Pan Jakub Nowak oraz nasz gość specjalny Pani Kalina Perz - Klimkiewicz, wokalistka i artystka w dziedzinie piosenki aktorskiej. Do udziału w Przeglądzie zgłoszono sześć przedstawień, a naszym aktorskim zmaganiom poza publicznością wnikliwie przyglądało się JURY w składzie: Pani Małgorzata Grenda, Pani Liliana Niewdana, Pani Kalina Perz - Klimkiewicz - przewodnicząca jury Pan Jakub Nowak i Pan Czesław Kruczek. Ze względu na amatorski charakter naszych zmagań poprosiliśmy Jury o życzliwe spojrzenie i łagodną ocenę naszych umiejętności ??

A oto wyniki obrad Jury i głosowania publiczności:
Grupa I: wyróżnienie za kompozycję sceniczną w przedstawieniu "Idzie Grześ"
Grupa II: wyróżnienie za oprawę plastyczną i muzyczną w przedstawieniu "Bambo"
Grupa IV: wyróżnienie za umiejętności aktorskie wykonawców w przedstawieniu "Rzepka"
Grupa V: wyróżnienie za pomysł oraz ogólny wyraz artystyczny w przedstawieniu "Słoń Trąbalski"
Grupa VI: wyróżnienie za dobór i estetykę kostiumów i rekwizytów w przedstawieniu "Rzepka"
Grupa VII: wyróżnienie za pomysł oraz wartości literackie scenariusza w przedstawieniu "Małżeńskie trele" na podstawie wiersza "Spóźniony Słowik"

Nagrodę Jury za najlepsze przedstawienie zdobyła "Rzepka" zainscenizowana przez grupę IV, natomiast serca publiczności podbiła interpretacja "Rzepki" grupy VI.

W kategorii "plakat" wszystkie grupy otrzymały wyróżnienia:
I stopnia - grupy IV i V
II stopnia - grupa I i VII
III stopnia - dla grupy II i VI

Część artystyczną naszego Przeglądu uświetnił swoim występem, nasz gość specjalny, Pani Kalina Perz - Klimkiewicz, która wprowadziła nas do świata piosenki aktorskiej i zaśpiewała dla nas utwory: "Piosenka drewnianych lalek" oraz "Miasteczko cud".
Wokalnym talentem podczas tegoż wieczoru wyróżniła się jedna z wychowanek i zaśpiewała piosenkę "Był sobie strach".
Tradycyjnie dziewczęta z koła teatralnego przeniosły nas w magiczny świat, gdzie słowa ustępują gestom inscenizując pantomimę pt.: "Jak w starym kinie". Nie zabrakło również artystycznych poczynań koła tanecznego, które przedstawiło etiudę taneczną pt.: "Wspomnienie".
Minęła część konkursowa, część artystyczna, wręczenie dyplomów i słodkich nagród… i tak kolejny Dzień Teatru, a zarazem II Przegląd Form Teatralnych Kameralnego Teatrzyku "Kurtyna" dobiegł końca… Do zobaczenia za rok….!

J.M.\