MOW w Cerekwicy NowejSzkolny konkurs literacki pt:. "Moja Droga Mamo" rok szkolny 2015/2016
24.05.2016r.

Osiem uczennic naszej szkoły wzięło udział w szkolnym konkursie literackim z okazji Święta Matki, w którym zaprezentowały swoje wypowiedzi pisemne.

Wraz z pięknymi, radosnymi i szczerymi życzeniami dla swoich mam, we wzruszających słowach dziewczęta przedstawiły własne rozterki, wahania, pragnienia i smutki.
Pierwsze miejsce, za ciekawą poruszającą treść oraz oprawę plastyczną swojej pracy, otrzymała Amelia P.,
drugie miejsce, za treść i formę pracy, przypadło Izabeli M.,
natomiast trzecie równorzędne miejsca zajęły prace, których autorkami są:
Jesica P,- za wzruszającą treść listu,
Wiktoria M.- za nietypowe, ciekawe życzenia w formie piosenki,
Aleksandra K.-za ciekawy list i jego formę graficzną,
Natalia Ł. - za oryginalny przekaz w formie laurki.

Wyróżnienia otrzymały:
Sandra K.- za ciekawą oprawę plastyczną laurki,
Wiktoria P. za ciekawą oprawę graficzną listu.

Niżej publikujemy fragmenty czterech losowo wybranych prac.
" Kochana Mamo"
"(...)Puściłam Twoją rękę, gdy wyruszyłam na poszukiwanie siebie, a po drodze zapisałam się na kurs buntu z zajęciami z formułowania niezależnych opinii. Walczyłam o tolerancję, a sama jej nie przejawiałam wobec Ciebie i tak oddaliłyśmy się od siebie. (...) Dziękuję Ci za to, że ze mną jesteś, wspierasz mnie, wierzysz we mnie. Kocham Cię Mamusiu".

"Moja droga mamo (...) Pierwsze co zrobiłam to Cię pocałowałam, chociaż kiedyś się wstydziłam, myślałam tylko o sobie, mamo przepraszam - ja chcę być przy Tobie, cały czas jesteś w mojej głowie. Gdy Cię nie ma koło mnie to za Tobą szlocham, najukochańsza mamo ja bardzo Cię kocham ..."

"Czy zdążę ukochać Cię mocniej?, Czy zdążę się Tobie odwdzięczać? Mówisz, że jestem tak dobra, kochana ... Mamo ja mogę być lepsza! Czy zdążę się poprzytulać, napatrzeć? Ile czasu nam jeszcze tu dano? Jak będzie wyglądał mój świat bez Ciebie? Boję się myśleć ... Kocham Cię Mamo!"

"Droga Mamo" (...) To Ty wycierałaś moje łzy, gdy nie udał się pierwszy krok. To Ty przytulałaś gdy świat okazał się zły. Tłumaczyłaś co robić i jak żyć (...) Kocham Cię"Organizatorzy: H.K, K.S, U.K Gratulujemy!