MOW w Cerekwicy Nowej


15.06.2013
Międzynarodowy sukces Oli

W maju grupa naszych dziewcząt wzięła udział w ośrodkowych eliminacjach do XIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego tzw. "papieskiego" organizowanego w Wadowicach - "Jan Paweł II świadek i nauczyciel wiary". Inspiracją były słowa papieża "Czyny są ważniejsze od słów..."
Po "przegryzieniu" się przez trudny etap właściwego zrozumienia treści poruszającej etyczne i moralne problemy naszego życia w społeczności, każda z uczestniczek musiała sięgnąć do własnej wyobraźni, wrażliwości i doświadczeń by znaleźć jak najlepszy pomysł na zilustrowanie tematu. Potem zostały już tylko decyzje plastyczne: dobór techniki, kompozycja, kolorystyka itp..
Ola T.,Ola T.,Kornelia P., Sara B., Magda J. poświęciły na udział w konkursie wiele swojego wolnego czasu i wysiłku, jednak efekt przeszedł nasze oczekiwania. Cztery prace ze względu na wysoki poziom artystyczny zostały zakwalifikowane do etapu finałowego, gdzie konkurowały z prawie tysiącem dzieł młodzieży z Polski i zagranicy. Szkoda, że świetnie zapowiadającej się pracy Magdy nie udało się ukończyć w określonym przez organizatora terminie. Mimo wiedzy o dużej wartości wysłanych przez nas prac, decyzja jurorów zaskoczyła chyba nas wszystkich.
PIERWSZE MIEJSCE I GŁÓWNĄ NAGRODĘ ZA NAJLEPSZĄ PRACĘ MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PRZYZNANO OLI T. Gratulujemy!!! Gratulujemy i dziękujemy wszystkim dziewczętom, które podjęły się udziału w konkursie.
Zachęcamy Was dziewczyny do pracy nad rozwijaniem swoich talentów, umiejętności i pasji we wszelkich dziedzinach. Może nie zawsze efekty tej pracy będą tak spektakularnie nagradzane ale zapewniamy Was, że zawsze są doceniane i przynoszą korzyści i radość wszystkim wokół. A świadomość własnych możliwości i chęć ich ciągłego przekraczania jest bezcenna - pozwala nam żyć pełniej i odważniej.

Wkrótce fotorelacja z finałowej gali rozdania nagród i podróży do Wadowic.


J.B.