MOW w Cerekwicy Nowej


7-9.06.2013
Wycieczka profilaktyczno-edukacyjna do Łeby

Dnia 7 czerwca wychowanki wraz z opiekunami udały się na wycieczkę profilaktyczno - edukacyjną do Łeby. Pogoda dopisywała, a ciekawy program wycieczki nie pozwalał na nudę. Na dziewczęta czekało wiele wyzwań oraz dobrej zabawy.
Pobyt w Łebie rozpoczął pierwszy punkt programu - Power Park. Szybka jazda na torach gokartowych dostarczyła sporo emocji oraz była świetną okazją do nauki koncentracji i zdrowej rywalizacji. Kolejnym ogromnym wyzwaniem, a także sprawdzianem kondycji fizycznej było pokonanie przeszkód parku linowego. W obu przypadkach nad bezpieczeństwem dziewcząt czuwali wykwalifikowani instruktorzy. Następnie nadszedł czas na zakwaterowanie się w Ośrodku Wypoczynkowo - Kolonijnym "Anna", po którym wychowanki udały się do Ośrodka Jeździeckiego "Senny" w Nowęcinie. Miały tam okazję jeździć konno, a także udały się na przejażdżkę bryczką po okolicy. Pierwszy dzień w Łebie zakończył wspólnie spędzony czas przy ognisku i muzyce. Kolejny dzień rozpoczęła ponowna wizyta w Power Parku. Tym razem wychowanki stoczyły "bitwę" paintballową. Był to kolejny test umiejętności zdrowej rywalizacji. Dalsza część dnia obejmowała wyprawę do Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie dziewczęta elektrycznymi melexami udały się w kierunku Góry Łąckiej, tzw. ruchomej wydmy. Piękny, pustynny krajobraz z pewnością na długo zagości w ich pamięci. Stamtąd pokonując kilka kilometrów brzegiem morza dotarły do Muzeum Wyrzutni Rakiet - pohitlerowskiego poligonu rakietowego. Miały tam możliwość obejrzenia rakiet z różnych okresów, bunkra dowodzenia, hali montażowej rakiet oraz wystawy uzbrojenia. Ostatni dzień wycieczki wychowanki rozpoczęły wypoczynkiem na plaży, korzystając z uroków słońca i morza. Następnie wraz z opiekunami udały się na rejs Statkiem Pasażerskim "Brzydkie Kaczątko". Towarzyszyła im szantowa muzyka oraz widok morskich fal. Kilka dziewcząt miało też niepowtarzalną okazję stanąć za sterami u boku kapitana statku. Ważnym punktem wycieczki były zajęcia z zakresu profilaktyki antyalkoholowej. Ich celem było zapoznanie z mechanizmami uzależnienia, uświadomienie szkodliwości działania alkoholu oraz propagowanie wiedzy na temat skutków jego spożywania przez kobiety w ciąży. Podczas wieczornych spotkań z profilaktyką wychowanki obejrzały ciekawe materiały filmowe, wykonały plakaty o tematyce antyalkoholowej i wzięły udział w konkursie z nagrodami.
Dziewczęta niechętnie opuszczały Łebę. Wycieczka dostarczyła im wiele radości i ekscytujących wrażeń. Zmęczone podróżą, lecz z uśmiechami na twarzach wróciły do Cerekwicy.M.G.