MOW w Cerekwicy Nowej

Bieg w Racocie

15.09.2012

W dniu 15.09.2012 roku odbył się XIX Bieg Olimpijski w Racocie, w którym pod opieką p. Jakuba Lipowicza udział wzięły 4 wychowanki z naszego ośrodka: Kasia, Beata, Kinga i Patrycja. Bieg, w którym startowało ok 3 tys. osób, ukończyły również nasze wychowanki. Dystans z jakim wszyscy się musieli zmierzyć to 3 kilometry. W ceremonii otwarcia wzięło udział wielu znamienitych gości, a między innymi uczestniczki tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie, ze złotą medalistką w skoku w dal i rekordzistką świata zarazem, Karoliną Kucharczyk na czele. To właśnie ta wspaniała zawodniczka dokonała symbolicznego zapalenia znicza olimpijskiego. Po zakończeniu biegu, wśród uczestników zawodów, zostały rozlosowane bardzo atrakcyjne nagrody, a jedna z nich (plecak turystyczny firmy 4f), został wygrany przez Paulinę. Po rozlosowaniu nagród pełni zadowolenia wróciliśmy do Cerekwicy.

Ze sportowym pozdrowieniem Jakub Lipowicz.