MOW w Cerekwicy Nowej

"XI Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny i Plastyczny w Wadowicach"
2.06.2011r.Artystyczny sukces Dominiki.

XI Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny i Plastyczny w Wadowicach nazywany popularnie "papieskim" jest najbardziej znanym konkursem plastycznym dla młodzieży wśród tych poruszających tematykę etyczną i religijną.
Propaguje myśli i ideały życiowe Jana Pawła II. W 2002 roku uzyskał specjalne błogosławieństwo papieża. Aktualnie jego patronem jest Kardynał Stanisław Dziwisz. Temat XI edycji to "Wolność i odpowiedzialność - nauki Jana Pawła II w naszych sercach".

Z naszej placówki wyzwanie podjęły: Ewa, Gosia i Natalia z pierwszej grupy, Angelika i Beata z drugiej, trzecią reprezentowały Martyna i Dominika, a czwartą Kasia i Roksana. Wszystkie dzieła reprezentowały wysoki poziom artystyczny i zostały wysłane na konkurs. Wkrótce do Ośrodka dotarły gratulacje i zaproszenie do Wadowic na uroczystość ogłoszenia wyników dla Dominiki i opiekuna.

Po długiej podróży i noclegu w hotelu, w bajkowo pięknej podhalańskiej wiosce Lanckorona (fot. 1,2), rano 2 czerwca została odprawiona Msza Święta dla laureatów w wadowickiej bazylice (fot. 3,4,5), w której kiedyś modlił się młody Karol Wojtyła. Gala finałowa, która odbyła się w Wadowickim Centrum Kultury miała niezwykle uroczysty przebieg. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Senatu Rzeczpospolitej, duchowieństwa Archidiecezji Krakowskiej, komendanci głównego i małopolskiego OHP, starostw Krakowa, Wadowic, uniwersytetów muzeów… (fot. 6,7).

Po części oficjalnej (fot.8,9), artystycznej (fot. 10,11,12), poczęstunku w postaci słynnych "papieskich kremówek" - wreszcie ogłoszenie wyników, rozdanie dyplomów i nagród. Emocje sięgnęły szczytu. Po długiej, długiej serii wyróżnień, wreszcie doczekaliśmy się. Dominika zdobyła III nagrodę wśród 587. nadesłanych na konkurs prac. Gratulujemy Ci Dominiko, to naprawdę duży sukces (fot. 13, 14). Potem zwiedzanie wystawy pokonkursowej (fot. 15,16,17) i kilka miłych słów pod adresem organizatorów wpisanych do księgi pamiątkowej w imieniu naszej placówki (fot. 18). Jeszcze tylko spacer po Wadowicach i muzeum Papieża z panią przewodnik (fot. 19-24) i powrót do Cerekwicy.


J.B.Przebudowa
Przebudowa Placówki
Budynek B
Czytaj całość...Przebudowa
Przebudowa Placówki
Budynek C
Czytaj całość...


Przebudowa
Przebudowa Placówki
Budynek C
Czytaj całość...


 pkp
Rozkład jazdy PKP