MOW w Cerekwicy Nowej

Projekt pt. "Na tropach Białej i Czarnej Damy"

11.05.2020

Od 5 maja 2020 roku w naszej placówce realizujemy nowy projekt edukacyjny pt. "Na tropach Białej i Czarnej Damy" mający na celu upowszechnienie wiedzy na temat Wielkopolski. W każdej grupie odbyło się spotkanie organizacyjne, podczas którego przybliżone zostały postacie Izabeli Działyńskiej, Teofili Szołdrskiej-Potulickiej i Wandy Koczorowskiej. Poznanie życia i działalności kobiet pozwoliło wprowadzić i zachęcić wychowanki do projektu a także umożliwiło poznanie ich osiągnięć w kontekście zadań konkursowych.


W ranach projektu od 25 maja realizowana jest pierwsza edycja konkursu plastycznego zatytułowanego "Białe i Czarne Damy z wielkopolskich pałaców - zainspiruj się ich życiem - Izabeli Działyńskiej, Teofili Szołdrskiej-Potulickiej i Wandy Koczorowskiej" mottem konkursu jest cytat z książki " Moj Pamiętnik" Anny Potockiej z Działyńskich: " ach, moje dzieci, nigdy nie chciecie żyć samym miodem. Miód dobry na deser, po tęgiej pracy ale tak miód i zabawy bez pracy: to nudne". Uczestniczki konkursu mają zadanie przygotować prace plastyczną inspirowaną życiem i działalnością bohaterek projektu. Droga edycja konkursu odbędzie się jesienią.


W ramach projektu pt. "Na tropach Białej i Czarnej Damy" od 11 maja realizowana jest pierwsza edycja konkursu literackiego zatytułowanego "Gdybym była Białą/Czarną Damą w dzisiejszych czasach" zadaniem wychowanek było napisanie wypracowania lub opowiadania inspirowanego postaciami Izabeli Działyńskiej, Teofili Szołdrskiej-Potulickiej i Wandy Koczorowskiej. Druga edycja odbędzie się jesienią.


J.G i P.M